משפחות רבות הוסבו בליל הסדר כהלכתו בזכות קרן ההסעות - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

משפחות רבות הוסבו בליל הסדר כהלכתו בזכות קרן ההסעות

משפחות רבות הוסבו בליל הסדר כהלכתו בזכות קרן ההסעות

משפחות רבות הוסבו בליל הסדר כהלכתו בזכות קרן ההסעות

בבתים רבים בהם מתגוררים ילדי הקירוב של קרן ההסעות חגגו השנה לראשונה את חג הפסח כהלכתו, בזכות העירנות של מורי בתי הספר ושל אברכי קרן ההסעות שנרתמו השנה למיזם לא שגרתי להכשרת בתים של ילדי הקירוב ולחיזוק של ממש אצל בני משפחותיהם.

תלמידי "קרן ההסעות" מכל רחבי הארץ שיצאו לחופשת הפסח, מתגוררים בחלקם ביישובים וכפרים נידחים, אשר זוכים לחיי תורה אך ורק בזכות מערך ההסעות של "קרן ההסעות. התלמידים סופגים את ידיעותיהם ביהדות בעזרת המלמדים המעולים, גדלים בעצמם בתורה ובמצוות ומשפיעים אווירת חיזוק וקדושה בבתיהם ובסביבתם.

בבתי הספר של הקירוב ערכו סדר בתוך בית הספר כדי להמחיש לתלמידים באופן הברור ביותר איך נראה ליל הסדר. על שולחנות ערוכים דימו צוות המורים בפני התלמידים את שולחן ליל הסדר ובו הקערה, המצות, המרור ועוד, והסבירו לילדים את מצוות החג וטעמה של כל מצווה. חוויות אלו השפיעו רבות על התלמידים וחוללו שינוי גדול בבתיהם.

המורים עצמם עקבו אחרי התלמידים לראות מי משתתף ומכיר את ההגדה, את 'מה נשתנה' את ארבע הכוסות, את האפיקומן ומי יושב כזר גמור ומשתומם מול המראה מכיוון שלמרבה הצער מעולם לא חווה את ליל הסדר בביתו. במקרים רבים המורים הרגישו אצל הילדים שהמשפחות הללו זקוקות לליווי והדרכה יותר עמוקה לליל הסדר. וכך כאשר המורים זיהו ילד שמראה פניו העיד בו שאינו מכיר את ליל הסדר כהלכתו, הם יצרו קשר עם הוריו על מנת להציע להם סדנאות להכרת החג ומשמעותו הרוחנית הכבירה. במקרים אחרים הוצעו חוברות ומקורות נוספים להעשרת הידע להכרת חג הפסח.

לחלק מהמשפחות הוצע משפחות מארחות לליל הסדר ולחלקם גם הוצעה הכשרות מטבחים. אברכים של קרן ההסעות התגייסו להכשיר מטבחים עבור המשפחות של ילדי קרן ההסעות. כך הוקם יש מאין מערך שלם של בני ישיבה שהתנדבו להכשיר מטבחים לפסח עבור משפחות שכלל לא היו מודעים להלכות הבסיסיות ביותר. ללא ספק מהפכה של ממש, שהגיעה מהמעקב אחרי התגובה של הילד לליל הסדר שנערך בבית הספר ובזכות זה עוד משפחה תזכה לחגוג את ליל הסדר כהלכתו.

רכזי קרן ההסעות מציינים כי גם בחופשה ילדי הקירוב נמצאים תחת חסותה של קרן ההסעות. הקרן מפעילה מנגנון טלפוני כל ילד כדי שיוכל לשמור על קשר עם בית הספר להתעדכן על מנהגי החג. בקו היעודי ישנם דברי תורה חידונים שונים על החג בהם הילדים צוברים נקודות ומתוגמלים אח"כ בפרסים. כך הגלגל של קרן ההסעות ממשיך להסתובב גם בחופש.

יצוין, כי בקרן ההסעות ממשיכים ללוות גם את בוגרי בתי הספר אשר לומדים כיום בישיבות קדושות. ואכן, גם בימים אלה, ימי בין הזמנים, ניתן לראות מחזות מרגשים של מאות בחורים צעירים, תלמידי שיעור א' בישיבות קדושות הגודשים את בתי הכנסת ובתי המדרשות בישיבות בין הזמנים, רוכנים על הגמרות ומשננים את הלימוד עליו שקדו במהלך זמן חורף בישיבותיהם.

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!