"קרן ההסעות" - גם בישיבות - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

"קרן ההסעות" - גם בישיבות

"קרן ההסעות" - גם בישיבות

יואב מהישוב דלתון מסיים בימים אלו את כיתה ח' בבית הספר 'עמיחי' של החינוך העצמאי בכרמיאל. יואב הוא אחד מילדי "קרן ההסעות", ילדים שלולי ההסעות היום יומיות לבתי הספר של החינוך העצמאי היו מתחנכים בחינוך חילוני או בחינוך דתי פושר.

אביו של יואב הוא אדם העמל לפרנסתו שלא זכה ללמוד בישיבה, אולם את בנו יואב, "התלמיד חכם של המשפחה" כפי שהוא מתבטא בחיבה, הוא שולח בשנה הבאה לישיבה. "הילד הזה הוא צדיק. מגיע לו להמשיך ללמוד תורה ורק תורה". מפעים.

איך במשפחה דתית שלא מכירה את עולם הישיבות, שולחים ילד לישיבה, ועוד בשמחה? התשובה היא 'טיפול ההמשך' שע"י קרן ההסעות

כבר לפני כמה שנים הורו מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א לראשי "קרן ההסעות" האמונים על הבאת עשרות אלפי ילדים מערי השדה לבתי הספר של "החינוך העצמאי", להקדיש מאמץ מיוחד למסיימי כיתות ח' שימשיכו הלאה לישיבות הקדושות, שאל"כ "מה הועילו חכמים בתקנתם", כלשונו של מרן רה"י הגראי"ל שטינמן זצוק"ל. ואכן, הוקם מערך טיפול המשך בניהולו של הרב יעקב מויאל, המפעיל מאות אברכים וחונכים, המלווים את התלמידים לאורך כל הדרך בהתאמת הישיבה הנכונה להם והמשך לימודם בישיבה.

מדובר בפעילות מאומצת ואישית של החונכים בקרב מאות נערי חמד של הקירוב, מסיימי כיתות ח' מכל רחבי הארץ, אשר בזכות 'קרן ההסעות' זכו להגיע מבתים רחוקים מתו"מ אל בתי הספר התורניים ולהיכנס לעולמה של תורה. במסגרת פרויקט 'טיפול המשך' של הארגון, נערכת עבודה יסודית של הרכזים והחונכים אשר מתאימים לכל נער את המסגרת הישיבתית שלו, כדי שיוכל להמשיך את התעלותו הרוחנית גם בישיבה.

הרב יעקב מויאל, מנהל פרויקט 'טיפול המשך' של 'קרן ההסעות' אומר, כי מדובר בעבודת קודש הנערכת זה כחודשיים ימים, בימי עיון מיוחדים עם החונכים, ובסדרת פגישות עם מנהלי ומחנכי בתי הספר והורי התלמידים. "לכל תלמיד יש את הלבטים שלו ואת המסלול המקורי שתכננו הוריו עבורו. נדרשת סיעתא דישמיא מיוחדת להשפיע עליהם בדרכי נועם להמשיך בחממה התורנית, להכיר את עולמה של הישיבה ולהמשיך ולצמוח כבן תורה אמיתי. אנו עושים זאת בסיועם של עשרות החונכים המסורים, וברוך ה', אנחנו רואים בכל שנה את הגידול המבורך

הרב מויאל: "לפני שהתחלנו בפעילות, אמנם דיברו על חשיבות הישיבות הקדושות אבל זה לא היה 'חוד החנית'. כשרואים בתי ספר שמאז שהגענו רושמים 80% או 100% של הצלחה. הכל הגיע מעבודה קשה של הפרויקט, להכניס את שיטת העבודה כיצד להגיע להורים ולדבר עמן נכון, וכן שהמנהלים יותר ידברו עם ההורים ויחדירו לעצמם את המטרה העיקרית – הישיבות קדושות. כי ברגע שהמטרה ברורה כולם מכוונים לשם".

"אנחנו לא מותירים דבר ליד המקרה ועוקבים באופן צמוד אחר כל נער. כך למשל, לפני העלייה לישיבות אנחנו מקיימים ישיבת היערכות כלל ארצית עם כל החונכים, ובידינו רשימה ובה כל התלמידים המסיימים כיתה ח'. לצד כל שם של הילד, מופיע בשורה אחת, מספר הטלפון בביתו, מצבו המשפחתי והרוחני, המסגרת אליה הוא הולך, וכן 'דרגת הסיכון' שלו מ-1 עד 4. כאשר 1 זה מצב חלש ו-4 מצב חלק. באופן הזה אנחנו יודעים מה דרגת הסיכון של כל תלמיד. הרשימה הזו מגיעה לרכזים האזוריים של הישיבות והם כבר יודעים מי התלמידים שיגיעו אליהם בשנה הבאה ונערכים לקראתם".

זאת ועוד, החונכים והפעילים ממשיכים ללוות את התלמידים היקרים גם בשנותיהם הראשונות בישיבה, ומעניקים עזרה וסעד לתלמידים המתקשים מעט במסגרת זו. פעולות אלו נחשבות להצלת רוחנית גדולה של אותם נערים, הנשארים במסגרת הישיבתית עד שגדלים בכוחות עצמם ונעשים לתלמידי ישיבה מעולים. זו הסיבה שמספר התלמידים הממשיכים לישיבות עולה משנה לשנה ונוחל הצלחה בס"ד.

בימים אלה יצאו מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א בקריאת קודש לציבור יראי ה' להירתם ולאמץ ילד ל"קרן ההסעות" בשל משא העול הכספי הכבד הרובץ על שכמם בהצלת אלפי ילדי ישראל מחינוך כפרני חלילה. לפרטים ותרומות ניתן לפנות למוקד ההתרמה: 1700-50-66-22 ת.ד. 257 בני ברק. או בהעברה לבנק הפועלים סניף 655 מס' ח-ן: 339991. ובזכות הסיוע והנתינה יזכו לכל אחד ואחד ל"אם אתה משמח את שלי – אני משמח את שלך".

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!