גלגל הצלה עשרות אלפי ילדים מקבלים חינוך יהודי תורני בזכות האוטובוסים של קרן ההסעות * עוד אלפי משפחות מסורתיות רוצים חינוך תורני לילדים שלהם * אנחנו חייבים לעזור להם - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

גלגל הצלה עשרות אלפי ילדים מקבלים חינוך יהודי תורני בזכות האוטובוסים של קרן ההסעות * עוד אלפי משפחות מסורתיות רוצים חינוך תורני לילדים שלהם * אנחנו חייבים לעזור להם

גלגל הצלה  עשרות אלפי ילדים מקבלים חינוך יהודי תורני בזכות האוטובוסים של קרן ההסעות  * עוד אלפי משפחות מסורתיות רוצים חינוך תורני לילדים שלהם * אנחנו חייבים לעזור להם

"אני לא יודע כיצד הייתי נראה היום ללא קרן ההסעות והחינוך העצמאי", אומר בהתרגשות הרב מלאייב רב הקהילה הבוכרית בקנדה, המונה כיום כ-350 משפחות. "חשוב לי להעביר את הסיפור האישי שלי, כדי שאנשים ידעו מהו הארגון החשוב הזה 'קרן ההסעות' ואלו פירות מבורכים הוא מצמיח".

"עד גיל 11 גדלתי בתור ילד רוסי לחלוטין, רחוק מכל זיק של תורה ומצוות. ההורים אמנם שמרו קצת חל חגים ומסורת, אבל למדתי בבית ספר רוסי שלא לימודו בו כלום. אולי פעם אחת ראיתי את בית הכנסת מבחוץ, אך לא זכיתי להיכנס בתוכו".

בשנת תשמ"ט, בגיל 11, עלה עם משפחתו לארץ והתיישב בעיר לוד. שלושה ימים אחר כך הוא נשלח ללמוד בבית הספר 'שערי ציון' בתל אביב שע"י החינוך העצמאי. "בכל בוקר היה מגיע אוטובוס מיוחד לשכונה שלי בלוד ולוקח אותי. היינו בסך הכל כמה ילדים בודדים מהעיר, אבל האוטובוס לא ויתר והגיע מידי יום לאסוף אותנו, משם המשיך לרמלה ואז הגיע לתל אביב".

בביה"ס התורני גילה הנער את יהדותו, הכיר את התורה והמצוות ונשבה בקסמם. הוא למד שם מכיתה ה' ועד כיתה ח', המשיך למתיבתא במושב חמד של מוסדות שערי ציון, ולאחר מכן בישיבה קטנה של המוסדות ובישיבה גדולה. בגיל 20 התחתן, והמשיך ללמוד בכולל אברכים של הרה"ג רבי שמואל אלישיוב שליט"א במסלול של רבנות ודיינות, והפך לתלמיד חכם גדול.

לפני 15 שנה הגיע הרב מלאייב לטורונטו שבקנדה, שם התמנה לרב הקהילה הבוכרית במקום, המונה למעלה מ-350 משפחות, ומאז משתדל בכל מרצו לקרב רחוקים. "לכל ההורים כאן אני אומר, קחו דוגמה ממני. אני הגעתי לארץ בלי שום ידע בתורה ומצוות ובזכות חינוך יהודי שקיבלתי בבית הספר הפכתי למה שאני. ולא זו בלבד, אני הבן הגדול, ובס"ד הצלחנו לשנות את ההורים. אחריי הגיעו גם שתי אחיותיי ואחי למוסדות 'שערי ציון'"

"אילו לא היו מארגנים את ההסעה ההיא, לפני כ-30 שנה, מביתי שבלוד לביה"ס בתל אביב – מי יודע היכן הייתי היום. האם הייתה מתחוללת כל המהפכה הרוחנית הזו. לכן, זו החובה של כולנו לסייע בעול הכלכלי של ארגון 'קרן ההסעות' כדי שיוכל להמשיך ולהציל ילדים", מסיים הרב מלאייב.

הסיפור הזה התרחש לפני שלושים שנה, כאשר הסעות היו במימון מלא של המדינה. אולם גם היום "קרן ההסעות" שהוקמה לפני 13 שנים לאחר שהתקציב להסעות לחינוך התורני קוצץ ב-70% ממשיכה להציל אלפי משפחות

"הִנֵּה יָמִים בָּאִים.. וְהִשְׁלַחְתִּי רָעָב בָּאָרֶץ לֹא רָעָב לַלֶּחֶם וְלֹא צָמָא לַמַּיִם כִּי אִם לִשְׁמֹעַ אֵת דִּבְרֵי ה'" נבואת הנביא עמוס מתגשמת לנגד עינינו בשנים האחרונות. עשרות אלפי משפחות מתחזקות או בתהליכי חיזוק, וכחלק מהתהליך הנפלא הזה הם מעוניינים לשלוח את ילדיהם למוסדות תורניים. אולם, במקרים רבים, כשהם באים לממש את החלטתם האמיצה הם מגלים מכשול רציני. בית הספר התורני הקרוב ביותר לאזור מגוריהם מרוחק לפעמים כחצי שעה נסיעה מביתם ויותר. מדובר בישובים, כפרים ומושבים, המשובצים לכל אורכה של הארץ. עבור ההורים, להסיע את הילדים מידי בוקר אל בית הספר ובחזרה היא משימה בלתי אפשרית. הווה אומר, חלום חינוכו הטהור של ילדיהם נגוז, והם ישלחו את ילדם לבית הספר הממלכתי שביישובם

גדולי ישראל ייסדו את 'קרן ההסעות' – מפעל הצלה חינוכי ראשון במעלה, אשר בלעדיו אלפים מילדי ישראל היו מתחנכים כיום במוסדות חילוניים ולא זוכים לדעת מהו "שמע ישראל". מדובר על מערך היסעים אדיר ומורכב הגורר עלויות כבדות. למעלה מ-20,000 ילדים מוסעים מידי יום ב-1,000 קווי הסעה שממומנים על ידי קרן ההסעות. ההסעות יוצאות מ-220 יישובים ברחבי הארץ אל 123 בתי ספר של החינוך העצמאי המפוזרים בכל הארץ.

בלי ההסעות, הילדים היקרים הללו, שהם דור העתיד של עם ישראל, היו הולכים ללמוד בבתי ספר חילוניים על כל המשתמע מכך. דורי דורות שקרן ההסעות מצילה!

בימים אלו  מטפלים מנהלי קרן ההסעות בבקשות הרבות המגיעות ממשפחות מתחזקות רבות, המבקשות לצרף את ילדיהן להסעות ללימודים בשנה הבאה. מדובר בהצלת נפשות של ממש אך גם בהוצאה כספית גדולה. ללא עזרת הציבור לא תוכל "קרן ההסעות" לפתוח את שנת הלימודים הבאה.

רבים מיראי ה' נענים בהתלהבות ומאמצים ילד מילדי קרן ההסעות, ובכך זוכים להבטחה המופלאה של גדולי ישראל לנחת יהודי אמיתי מהילדים, ורבים רואים בכך את ההשתדלות המינימאלית שהם נדרשים לעשות עבור לסיעתא דשמיא עבור חינוך הבנים והבנות. בבתים רבים שאימצו ילד, הרגישו במהלך השנה את הסיוע ודווחו על ישועות גדולות בתחום זה, כאשר ילדיהם שהתקשו בלימודים החלו להתקדם ולפרוח לשמחת הוריהם. גדולי הדור שליט"א מבהירים, כי ילדי 'קרן ההסעות' הכמהים לחינוך תורני נחשבים ל"ילדי הקב"ה", ומי שנושא בעול ונעשה שותף עם הקב"ה לחינוכם, בוודאי הקב"ה ימלא את משאלותיו לנחת יהודי מצאצאיו שלו.

לפרטים ותרומות ניתן לפנות למוקד ההתרמה: 1700-50-66-22 ת.ד. 257 בני ברק. או בהעברה לבנק הפועלים סניף 655 מס' ח-ן: 339991. ובזכות הסיוע והנתינה יזכו לכל אחד ואחד ל"אם אתה משמח את שלי – אני משמח את של

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!