מאמצים ילד וזוכים לכתיבה וחתימה טובה - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

מאמצים ילד וזוכים לכתיבה וחתימה טובה

מאמצים ילד וזוכים לכתיבה וחתימה טובה

מפתיחת שנת הלימודים כסדרה

עשרות אלפי תלמידים ברחבי הארץ עושים את דרכם מידי בוקר באמצעות מערך ההסעות של 'קרן ההסעות' * ראשי קרן ההסעות: נעשו מאמצים כבירים לפתוח את שנת הלימודים כסדרה אולם השנה הוכנס סעיף בחוזה שנחתם עם חברות ההסעות כי באם לא יהיה תקציב מספיק רשאית קרן ההסעות להפסיק את החוזה גם באמצע השנה * מאמצים ילד וזוכים לכתיבה וחתימה טובה

 

שנת הלימודים החדשה יצאה לדרך, כאשר עשרות אלפי תלמידים ברחבי הארץ עושים את דרכם מידי בוקר באמצעות מערך ההסעות של 'קרן ההסעות' מיישוביהם אל מאות בתי הספר של 'החינוך העצמאי' ברחבי הארץ. התגייסות הציבור הרחב לקריאתם וזעקתם של מרנן ורבנן גדולי ומאור הדור שליט"א לאמץ ילד מילדי קרן ההסעות ולהציל את עתידם הרוחני של הילדים, סייעה להנהלת הקרן, להוציא לפועל את רוב המסלולים ברחבי הארץ כדי שחלילה הילדים לא יגיעו למוסדות ממלכתיים.

מדובר באלפי ילדי ישראל טהורים מבתים שחלקם רחוקים מאד מתו"מ, שהחלו לחבוש כיפה, בילקוטיהם נמצאים לראשונה ספרי קודש והם עולים אל האוטובוס המיוחד של 'קרן ההסעות' בדרכם אל בית הספר התורני. במקרים רבים מדובר בנסיעה ממושכת של כשעה מבתיהם המרוחקים עד לבתה"ס, במסירות נפש, במטרה לקבל חינוך יהודי טהור ולגדול בתורה ויר"ש.

בקרן ההסעות אומרים כי נעשו מאמצים כבירים לפתוח את שנת הלימודים כסדרה ולתת מענה לכל ילד אולם השנה הוכנס סעיף בחוזה שנחתם עם חברות ההסעות כי באם לא יהיה תקציב מספיק רשאית קרן ההסעות להפסיק את החוזה גם באמצע השנה. "אם לא תהיה הענות מספיקה מהציבור לא נוכל להמשיך את ההסעות למשך כל השנה", אומרים ראשי הקרן.

במשרד קרן ההסעות מציינים כי לצד שטף התרומות הם רואים את יד ד' אשר דואגת לילדי ישראל כדי שיוכלו להמשיך ללמוד בלימודים התורניים. כך, באחד מאשכולות הקווים הודיעה חברת ההסעות במפתיע שלושה ימים לפני תחילת השנה כי היא לא העריכה נכון את כמות הקווים ועל כן היא מבטלת את ההסכם. במשרד הקרן עמדו בפני שוקת שבורה כיצד יתארגנו עם חברה חדשה בפרק הזמן הקצר שנשאר עד פתיחת השנה. אולם בסייעתא דשמיא התברר כי מכתב הביטול לחברת ההסעות הישנה, שהיה אמור להשלח לפני חודש ויותר, כלל לא נשלח, ובעל החברה מתקשר למשרדי קרן ההסעות לשמוע מדוע לא נשלחו הרשימות העדכניות כמידי שנה.

במקרה אחר, חברה ותיקה באיזור פ"ת הודיעה כי היא מעלה את המחירים בכ-40% דבר שחייב את הנהלת הקרן למצוא חברה אחרת. אולם מבירורים שערכו בקרן התברר כי בכל החברות המחיר גבוה מאוד למרות שמדובר ב-25 קווים. לפתע פנה מיוזמתו בעל חברה מאור יהודה וסיפר לפי תומו כי היה שמח לעבוד בפ"ת תוך שהוא מציג מחירים זולים משמעותית. כמובן שבאותו היום נחתם עמו חוזה כאשר בקרן ההסעות רואים בחוש את הסיעתא דשמיא שחסכה קרוב ל-300 אלף שקלים בתקציב השוטף.

במקרה נוסף חברה שלא הצליחו להגיע איתה להסדר והפסיקו איתה את ההתקשרות, התחננה להמשיך והורידה מחירים וכך נחסך הון רב.

עוד מספרים בהנהלת הקרן על חשב ממשרד האוצר שהגיע למשרדי הקרן במטרה גלויה "לגלות את הגניבות" שמבצעת הקרן. לטענתו בקרן ההסעות מנפחים את מחירי ההסעות וכך "שודדים את הקופה הציבורית". רכז ההסעות הראשי בקרן הציע לחשב לקחת מדגם של כמה ערים גדלות ברחבי הארץ ולראות מיידית האם אכן מדובר המחירים מנופחים. החשב לקח מדגם של חמש ערים כשהוא מחשב את המחירים עם תוכנה מיוחדת. והנה בכל הערים יצא שהמחיר שמשלמת קרן ההסעות הוא נמוך בכ-40% מהמחיר הרשמי. החשב יצא בהתפעלות ואמר "אם בכל משרדי הממשלה היו מתנהגים באחריות וביעילות כמו שאתם מתנהגים בכסף היה הרבה יותר כסף בתקציב במדינה".

היעילות מתבצעת בתחומים רבים לפעמים מדובר באיחוד קווים או בהצעות מחיר נוספות תוך רצון להשיג את המקסימום במינימום תקציב, כשכל שקל שנתרם מנוצל בצורה המיטבית ביותר. וכך למרות שכמות הילדים גודלת ב"ה כל שנה מוצאים בס"ד את הפתרונות התקציביים היעודיים.

כזכור, לאור המצב הקשה של 'קרן ההסעות', מרנן גדולי ישראל רשכבה"ג מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט"א, מרן ראש הישיבה הגאון רבי גרשון אדלשטיין שליט"א, הגאון הגדול רבי דב לנדו שליט"א, הגאון הגדול רבי משה הילל הירש שליט"א, הגאון הגדול רבי מאיר צבי ברגמן שליט"א, והגאון הגדול רבי יצחק זילברשטיין שליט"א יצאו בקריאה נרגשת "וחובה גמורה לכ"א מישראל להשתדל שלא יפחות מכדי אימוץ ילד אחד (12X100) לשנה וכל המוסיף מוסיפין לו"

ובשל חשיבות הדבר הוסיפו מרנן ורבנן שליט"א את המילים הנדירות: "@1ואין ספק שמי שעוזר לבניו אלו של הקב"ה יקבל שכרו בברכות שמים אורך ימים ושנות חיים מתוך בריאות ויזכו לנחת יהודי מיוצ"ח שיהיו זרע כשר והגון וירוו מהם רוב עונג ואך טוב סלה יכונו באהלם כל הימים"@2

לפרטים ותרומות ניתן לפנות למוקד ההתרמה: 1700-50-66-22 ת.ד. 257 בני ברק. או בהעברה לבנק הפועלים סניף 655 מס' ח-ן: 339991. ובזכות הסיוע והנתינה יזכו לכל אחד ואחד ל"אם אתה משמח את שלי – אני משמח את שלך".

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!