ילדי קרן ההסעות בחולון השתתפו בסיום הש"ס - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

ילדי קרן ההסעות בחולון השתתפו בסיום הש"ס

ילדי קרן ההסעות בחולון השתתפו בסיום הש"ס

ילדי "קרן ההסעות" בתלמוד התורה בית דוד בחולון בנשיאות חבר מועצת גדולי התורה הגאון הגדול רבי יצחק זילברשטיין שליט"א חגגו גם הם את סיום הש"ס ביחד עם אברכי הכולל המפורסם בית דוד בחולון. תלמידי הת"ת יחד עם קבוצה של מורים מהת"ת וקבוצה של אברכים מהכולל שסיימו את הש"ס, השתתפו יחדיו בסעודה של מצווה לגומרה של תורה.

נציין כי ילדי קרן ההסעות מגיעים מהעיר חולון עצמה ומיישובי הסביבה אל בית הספר התורני היחיד באיזור. פעילי "קרן ההסעות" נמצאים בקשר אישי עם המשפחות שרובן בתהליכי התקרבות. לקראת סיום בית הספר והמעבר לישיבות פועלים פעילי "קרן ההסעות" בראשות הרב יעקב מיואל לשכנע את המשפחות להעביר את התלמידים לישיבות קדושות, וב"ה לאור הקשר שנבנה במשך השנים נוחילם הפעילים הצלחה מרובה.

הרב אליהו פולק מנהל תלמוד תורה בית דוד בחולון מספר על המפגש של התלמידים עם אברכי הכולל: "במהלך המפגש של ילדי קרן ההסעות עם האברכים התלמידים שמשו כבוחנים של האברכים כשהם שואלים אותם שאלות דוגמת היכן מוזכרת תיבת נח בש"ס? איפה מופיע שמות השבטים? התלמידים שכאמור באים מבתים של קירוב וכמעט לא מכירים לומדי תורה גילו שהאברכים הללו שמשקיעים את עצמם בתורה הם האנשים הכי שמחים והכי מאושרים".

כידוע קרן ההסעות יזמה מפעל שלם של "ודברת בם" שבו אברכים מגיעים אל בתי הספר של הקירוב ברחבי הארץ ופועלים בקרב ילדי כיתות ז' וח' כדי להשפיע עליהם להמשיך את הלימוד בישיבה קדושה. האברכים מטעימים אותם מצוף ומתיקות התורה, וכך מצליחים להשפיע ולגרום לעוד ועוד ילדים להמשיך את לימודיהם בישיבות קדושות. המפגש עם האברכים הוא עוד פעילות של קירוב. התלמידים נפגשו עם אברכי הכולל וראו כיצד נראה אדם השקוע בעולמה של תורה, כשהמטרה שזו תהיה השאיפה שלהם.

הרב פולק מוסיף "הילדים אומנם לא גמרו את הש"ס אולם כידוע אחד מהתיקונים הגדולים שנוצרו בעקבות הדף היומי זה הקביעות עיתים לתורה מידי יום ביומו. את זה התלמידים אצלנו כן יכולים לעשות. וכך הוכרז אצלנו, שהילדים מקבלים על עצמם שמלבד הלימוד בתלמוד תורה, הם קובעים לעצמם לימוד יום יומי קבוע בחברותא או טלפוני ואפילו לימוד עצמי של כמה דקות ביום, עשר דקות או רבע שעה, העיקר שתהיה קביעות עיתים לתורה. ובזה הילדים הללו שהם ילדי קירוב שהיו רחוקים מתורה וממצוות מתחזקים ומצטרפים אל מגעל לומדי התורה".

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!