רבני "ודברת בם" בשיתוף פעולה עם אברכי ופעילי "קרן ההסעות" לטובת הרישום לישיבות אצל ילדי הקירוב - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

רבני "ודברת בם" בשיתוף פעולה עם אברכי ופעילי "קרן ההסעות" לטובת הרישום לישיבות אצל ילדי הקירוב

רבני "ודברת בם" בשיתוף פעולה עם אברכי ופעילי "קרן ההסעות" לטובת הרישום לישיבות אצל ילדי הקירוב

שיתוף פעולה בין הרבנים מגידי השיעורים של "ודברת בם" לבין אברכי ופעילי טיפול ההמשך של "קרן ההסעות" למען הצלחת הרישום בישיבות הקדושות אצל ילדי הקירוב.

בישיבה משותפת בין שני הארגונים מבית "קרן ההסעות" עלה הצורך לאחד כוחות כדי להשפיע ביתר שאת על תלמידי הקירוב להמשיך את לימודיהם בישיבות לאחר סיום כיתה ח'. "לאורך השנים ראינו שילדים מהקירוב נרתעים מרישום לישיבה לא בגלל המרחק או בגלל הריחוק מהבית אלא רק בגלל שהם עדיין לא מרגישים את המתיקות של התורה. חסר להם בגישמאק ", אומרים בקרן ההסעות. "ולכן אם בישיבה קדושה מציעים להם רק ללמוד גמרא ובישיבות אחרות מציעים להם עוד מגוון של מקצועות ברור שהם יבחרו ללכת לישיבות הללו כי הם עדיין לא מכירים את טעמו המתוק של הלימוד הישיבתי והם מפחדים להכנס ל"מעמסה" הזאת של לימוד גמרא כל היום".

ב"קרן ההסעות" זיהו את הקושי הזה אצל ילדי הקירוב ולכן הוקם ע"י קרן ההסעות פרוייקט "ודברת בם" שמחולל מהפכה אדירה אצל ילדי הקירוב. פרויקט "ודברת בם" נותן לילדי הקירוב את הטעם הלימוד ואת מתיקות התורה. בראש הפרויקט עומד הרה"ג אביעד טרופ שליט"א שגייס מכל רחבי הארץ אברכים מיוחדים בעלי כשרונות חלקם משמשים כר"מים בישיבות וחלקם מוסרים שיעורי תורה לבעלי בתים בצורה מרתקת על מנת שאברכים אלו יכנסו לכיתות הגבוהות החל מכיתה ז' ויציגו בפני התלמידים את הסוגיות באופן מרתק ומיוחד. הסוגיה הישיבתית קמה מול התלמידים במלוא הדרה כאשר פעמים רבות היא מקבלת משמעות אקטואלית ע"י כושר ההסבר וההסברה של מגידי השיעורים של "ודברת בם".

פעמים יקח מגיד השיעור של "ודברת בם" סיפור אקטואלי וידגים כיצד הוא מתיישב בסוגיה מהגמ', ומהי דרך התורה והשו"ע במקרה זה תוך שהוא מפרט ומבאר לתלמידים כיצד לדמות מילתא למילתא מסוגיית הגמ'. בפעמים אחרות סוגיית הגמ' שהתלמידים עצמם לומדים תקבל משמעות אקטואלית לחדד את הדברים ולהאהיב את הלימוד על התלמידים. במקום שור שנגח את הפרה עומדת לפניהם מכונית שהזיקה בתאונת דרכים. בעזרת הדוגמאות הללו מעולמם של התלמידים הם מבינים שתורת ה' היא נצחית והסוגיות אותן הם לומדים מכילות הרבה למדנות ושכל ישר. 

לאחר ישיבה שהתקיימה בשבוע שעבר בין פעילי "קרן ההסעות" העוסקים ב"טיפול ההמשך" בראשות הרב יעקב מויאל שליט"א לבין האברכים מגידי השיעורים של "ודברת בם", הוחלט על שילוב כוחות שמטרתו - הבאת ילדי הקירוב אל הישיבות הקדושות. אך טבעי הוא ששני הפרויקטים שיזמה קרן ההסעות ישתפו פעולה בדרך למטרה הנעלה לקרב את ילדי ישראל לאביהם שבשמים ולחיי תורה.

נציין כי בפרויקט 'טיפול המשך' של "קרן ההסעות" דואגים שילדי הקירוב שזכו לחיי תורה במוסדות החינוך התורניים ימשיכו הלאה גם לישיבות קדושות. מאות הפעילים והרכזים שברחבי הארץ בראשות הרב יעקב מויאל, פועלים ללא ליאות, בהכוונה צמודה עם תלמידי כיתות ח' והוריהם להתאים להם מסגרת ישיבתית נאותה, כדי שהעמל הרב שהושקע בתלמידים אלו במהלך שנות לימודם בת"ת לא ילך לטמיון חלילה.

התלמידים רואים במגיד השיעור של "ודברת בם" דמות תורנית וגם אדם שאיתו הם יכולים לשוחח על המשך דרכם. לכן הוברר מעל לכל ספק כי ערכם ותרומתם של האברכים מגידי השיעורים של "ודברת בם", לשיקול האם להמשיך בישיבה לאחר סיום בית הספר, לא תסולא בפז.

משכך, כאשר הילד מגיע לביתו ומספר שהרב שמוסר את השיעור מידי שבוע, הציע לו ללכת לישיבה פלונית הדברים מקבלים משמעות חשובה מאוד הן עבור הילד והם עבור הוריו. נציין כי רבים מהתלמידים מעלים את הדברים שהם שומעים ממגידי השיעורים של "ודברת בם" בשולחן השבת ומלבנים אותם מול בני המשפחה, כשפעמים הם גם נדרשים למשימות מיוחדות כמו לחפש ברמב"ם או בשו"ע "פסק" עבור "מקרה" שנידון בכיתה.

לכן כאשר אותו מגיד שיעור הוא זה למציע ישיבה עבור הבן הרי שההורים מקבלים זאת בצורה מכובדת ביותר ותומכים בבנם. התמיכה ההורית חשובה מאוד בשלבים הראשונים במיוחד בחודש אלול כאשר כידוע כל ההתחלות קשות ותלמידי רבים נשברים בגלל הריחוק מהבית ושעות הלימוד הארוכות דווקא כאן נחוצה תמיכת ההורים שיחד עם פעלי קרן ההסעות מבטיחים ביחד את הישארותו של התלמיד בישיבה ואח"כ גדילתו כבן תורה לכל דבר.

כך באמצעות שילוב הפעולה של אברכי "ודברת בם" ופעילי "קרן ההסעות" מצליחים מידי שנה לשלוח עוד ועוד תלמידי קירוב אל הישיבות הקדושות. השילוב בין האברכים והפעילים מציף בעיות שבהם נתקלים ילדי הפריפריה בדרכם אל הישיבות כמו ניואנסים קטנים שהתלמידים אינם מורגלים בהם והם מהווים מכשול בדרך אל הישיבה. לאור הניסיון הרב שנצבר הבעיות מתגלות כבר בראשית הדרך ונפתרות אחת לאחת.

רכזי "טיפול ההמשך" מדגישים כי  פעילות הקירוב אינה מתחילה רק עם הרישום לישיבות, אלא הרבה קודם לכן. הקשר שבין האברכים והפעילים עם התלמיד ומשפחתו ניטע במהלך השנים בהן נמצא הילד בת"ת כשלקראת כיתה ח' הוא מתעצם וכך ניתן להשפיע בצורה מושכלת על המשך הלימודים בישיבה קדושה.

בנוסף, מפעילים בקרן ההסעות מערך שלם של תמיכה בתלמידים הן באמצעות פעילי הקרן והן באמצעות האברכים מגידי השיעורים של "ודברת בם" כולם מתקשרים אל הנערים שראשית דרכם בעולם התורה ומעודדים אותם להמשיך ולגלות את מתיקות התורה בדרכם במסילה העולה בית ד'.

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!