575 תלמידי שיעור א' מישיבות קטנות בוגרי 'קרן ההסעות' בהכנות לכתיבת ה'חבורה' הראשונה - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

575 תלמידי שיעור א' מישיבות קטנות בוגרי 'קרן ההסעות' בהכנות לכתיבת ה'חבורה' הראשונה

רכזי וחונכי 'טיפול ההמשך' של 'קרן ההסעות' מלווים את מאות הנערים בכתיבת ה'חבורות' אשר יוצגו על שלחנם של גדולי ישראל שליט"א בכנס חיזוק מיוחד * התורמים והמסייעים כקריאת מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א שותפים בזכות העצומה להמשך חינוכם הטהור

בעולמה של תורה: בימים אלו עושים תלמידי שיעור א' מישיבות קטנות, בוגרי 'קרן ההסעות' את צעדיהם הראשונים לקראת כתיבת ה'חבורה' הראשונה בעיון. מדובר ב-575 נערי חמד מ-143 ישיבות בוגרי בתי הספר של החינוך העצמאי מכל רחבי הארץ, אשר בזכות 'קרן ההסעות' זכו להגיע וללמוד בבתי הספר התורניים ולהיכנס לעולמה של תורה. במסגרת פרויקט 'טיפול המשך' של הארגון, נערכה בשנה שעברה עבודה יסודית של הרכזים והחונכים אשר התאימו לכל נער את המסגרת הישיבתית שלו, כדי שיוכל להמשיך את התעלותו הרוחנית גם בישיבה.

כעת, לאחר שבס"ד נכנסו התלמידים לעולמה של הישיבה, עורכים האברכים והחונכים, רכזי 'קרן ההסעות', מבצע מיוחד לתלמידי שיעור א' בישיבות לכתיבת לכתיבת החבורה הראשונה שלהם בסוגיה. הם מלמדים אותם כיצד ניגשים לכתיבת המאמר ויוצרים יצירה תורנית מיוחדת. הנערים כותבים את ה'חבורה' בהתרגשות רבה וניכרת על פניהם הכמיהה לגדול כבן עליה. החבורות של הנערים יוצגו על שולחנם של גדולי ישראל שליט"א בכנס חיזוק מיוחד שיתקיים לאחר הפורים, בהשתתפות מנהלי ורכזי 'קרן ההסעות', בוגרי שיעור א' בישיבות וחלק מהורי התלמידים.

בטיפול ההמשך מלווים את הנערים הללו בכל שנות היש"ק בעיצה ותושיה. מדובר כאמור בנערים שעושים את צעדיהם הראשונים במסגרות התורניות הללו, וללא עזרה ותמיכה אישית הם מתקשים להתמיד במסגרת שזרה להם. לאור זאת רכזי ופעילי טיפול ההמשך שע"י קרן ההסעות מלווים כל נער ונער בתמיכה שכוללת הגעת הפעיל אל הישיבה למפגש אישי ומחזק, ושיחות טלפון תומכות.

כחלק ממערך התמיכה מעודדים הרכזים את הנערים להשתתף בפרויקט החבורות. ניסיון העבר הוכיח כי הסיפוק האישי של הנערים בכתיבת החבורות מדרבן אותם ומצליח ליצור אצלם את תחושת החיבור לעולמה של תורה ומבטיח את הישארותם בישיבות ובכרם התורה.

הרב יעקב מויאל אומר מנהל פרויקט 'טיפול המשך' של 'קרן ההסעות' מלווה את מערך הרכזים והחונכים במבצע זה. "כתיבת החבורות הוא אירוע מרגש מאד, בייחוד לנוכח העובדה כי לולא קרן ההסעות, נערים אלו לא היו מכירים כלל את הגמרא. אלו נערים שלולא ההסעה וללא ההכוונה היומיומית היו לומדים בבתי הספר הממלכתיים שבאזור מגוריהם. לראות אותם היום רכונים על הגמרות וכותבים חבורות זהו דבר שמרנין את הלב".

פרויקט טיפול ההמשך של "קרן ההסעות" נוסד ע"י מרנן ורבנן גדולי ישראל, שנושא חינוכם הטהור של ילדי ישראל מדיר שינה מעיניהם. מערך ההסעות האדיר אותו הקימו, מחולל מהפכה רוחנית אדירה בכל הארץ, בהבאת אלפי ילדי ישראל מידי יום מישובים מרוחקים אל בתי הספר התורניים. המערך כרוך בהוצאות כספיות כבדות וגדולי ישראל הטילו את המשימה על ראשי "קרן ההסעות" ועל ציבור יראי ה' נוכח ההצלה הרוחנית התלויה בדבר. בשל כך, הקפידו גדולי ישראל על קיום טיפול ההמשך עם סיום שנות הלימודים בבית הספר.

התורמים והמסייעים ל"קרן ההסעות" כקריאת מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א שותפים בזכות העצומה להמשך חינוכם הטהור של מאות ילדי הקירוב לתוך עולמה של תורה. לפרטים ותרומות ניתן לפנות למוקד ההתרמה: 1700-50-66-22 ת.ד. 257 בני ברק. או בהעברה לבנק הפועלים סניף 655 מס' ח-ן: 339991.

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!