דאגה בקרן ההסעות: ההסתה נגד הציבור החרדי פוגעת ברישום לבתי הספר - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

דאגה בקרן ההסעות: ההסתה נגד הציבור החרדי פוגעת ברישום לבתי הספר

דאגה בקרן ההסעות: ההסתה נגד הציבור החרדי פוגעת ברישום לבתי הספר

דאגה בקרן ההסעות: ההסתה נגד הציבור החרדי פוגעת ברישום לבתי הספר

דאגה בקרן ההסעות מרמת ההענות הנמוכה של הורים לשלוח את ילדיהם לבית הספר של הקירוב הפזורים בפרירפיה זאת עקב ההשלכות של נגיף הקורונה.

כידוע ארגון קרן ההסעות הוקם ע"י מרנן ורבנן גדולי ישראל זצ"ל רשכבה"ג רבינו מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל, מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן זצוק"ל ומרן ראש הישיבה רבי מיכל יהודה ליפקוביץ זצוק"ל במטרה להביא את ילדי ישראל מהפריפריה אל בתי הספר של הקירוב הפזורים לאורכה ולרוחבה של הארץ.

לא מוגזם לקבוע, שאילולי הסעות אלו, עשרות אלפי תלמידים במדינת ישראל לא היו זוכים להכיר את החינוך היהודי ולא לדעת כמעט מאומה על תורה ומצוות. עבור הוריהם, הדרך הנוחה ביותר היא שהילדים ילמדו ליד הבית, בבית הספר הממלכתי ולא לשלוח את הילדים לנסיעות ארוכות מחוץ ליישוב, לבית הספר התורני.

עם השנים הארגון הסתעף וגדל וכיום הוא מעסיק כמאה פעילים ברחבי הארץ שחלקם פועלים ברישום תלמידים לבתי הספר וחלקם במסגרת טיפול ההמשך בראשות הרב יעקב מויאל הדואגים במסירות שמסיימי כיתות ח' בבית הספר ימשיכו את לימודיהם בישיבות קדושות ויגדלו נטועים בכרם בית ישראל עד להקמת בתים של תורה.

בימים אלו פוקדים הפעילים את בתיהם של הורים לתלמידים צעירים במטרה לשכנע אותם לשלוח את ילדיהם לחינוך התורני אולם השנה מדובר במשימה קשה במיוחד בשל ההסתה המשתוללת מול הציבור החרדי. "הורים אמרו לי בפה מלא שהם לא רוצים שהבן שלהם ילמד עם ילדים חרדים", אומר בכאב פעיל ממרכז הארץ. "ההסתה הנוראית לפיה החרדים נגועים הנגיף יותר מכולם והסגרים המוטלים על הערים החרדיות גורמות לחלק מההורים לקבל רגלים קרות כשאני מדבר איתם על לשלוח את הילד לבית הספר לש הקירוב. לא יאומן איך ההסתה הזאת מצליחה להתנחל בלב של האנשים".

בנוסף ישנו קושי נוסף הקשור לנגיף הקורונה המעיב אף הוא על הרישום. "הורים טוענים שנסיעה באוטובוס עם עוד עשרות ילדים היא מסוכנת מאוד בתקופה זו של הקורונה" שח באוזנינו אחד הפעילים מדרום הארץ. "הפחד מהנגיף משפיע לצערי על ההחלטה להיכן לשלוח את הבן. הורים רבים מעדיפים בית ספר קרוב לבית ללא הסעה מאשר להסתכן בנסיעה יום יומית של חצי שעה באוטובוס לדבריהם מהווה מדגרה של חיידקים".

"לדבריו, למרות שאני מדבר איתם על הסכנות הרוחניות שבית הספר החילוני הם לא כ"כ מבינים על מה אני מדבר. מבחינת ההורים הללו אין הרבה הבדל בין בית ספר של קירוב לבית ספר חילוני או ממ"ד רק בשנים המאוחרות יותר הם מבינים את ההבדל העצום, ולכן קשה מאוד לשכנע אותם".

בקרן ההסעות מדריכים את הפעילים כיצד לתת מענה רך לאותם הורים ולהגביר את ניסיונות השכנוע עבור עתידם של הילדים. ב"ה המאמצים נושאים פירות והורים רבים רושמים את הילדים לכיתות א' בבתי הספר של הקירוב אולם העבודה עוד רבה ובעז"ה גם השנה הבאה יחבשו את ספסלי הלימודים עוד אלפי ילדים חדשים שיזכו לטעום מזיו התורה ולקבל חינוך יהודי ערכי וטהור ולהמשיך את המהפכה הרוחנית שמובילה "קרן ההסעות".

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!