ילדי קרן ההסעות חזרו בהתרגשות לספסל הלימודים - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

ילדי קרן ההסעות חזרו בהתרגשות לספסל הלימודים

ילדי קרן ההסעות חזרו בהתרגשות לספסל הלימודים

ילדי קרן ההסעות חזרו בהתרגשות לספסל הלימודים

בקרן ההסעות נערכים להשיב את קווי ההסעות לסדרן * על מנת להשאיר את התלמידים מחוברים לערכי היסוד שבפרשות השבוע הוציאו בקרן ההסעות עלון שבועי מרתק בשם "צידה לדרך" עם מסרים העולים מפרשת השבוע

 

התרגשות של ממש בקרב מנהלי ומורי בתי הספר של הקירוב ברחבי הארץ עם פתיחתה המחודשת של שנת הלימודים. תלמידי הכיתות הנמוכות, א'-ד' חזרו בתחילת השבוע אל ספסל הלימודים, לאחר החופשה הכפויה בגלל נגיף הקורונה.

"אלו שתילים רכים שטעונים טיפוח", אומר ליתד נאמן אחד המנהלים שעמד בשער בית הספר כדי לקבל בעצמו את התלמידים הצעירים. "כל יום שהם הפסידו אצלנו זה יום שלא יחזור. בעז"ה אנחנו חוזרים כעת למסלול בחדווה גדולה וברצון עצום להשלים את כל הפערים. ראיתי גם על פניהם של התלמידים את ההתרגשות לשוב לספסל הלימודים. כולם אמרו בכיתות שהחופש הארוך הזה היה להם לזרא והם שמחים לשוב להפגש עם החברים ולהיות בחזרה במסגרת בית ספרית"

בקרן ההסעות נערכים להשיב את קווי ההסעות לסדרן. בגלל המצב המיוחד היה צורך לאשר מחדש את כלל המסלולים ובקרן פעלו במהירות מול הגורמים האחראיים. בנוסף, נערכים בקרן ההסעות לספוג את העלויות הכבידות של רכבי ההסעה שפועלים כעת במתכונת מליאה אולם עם מחיצית ממספר התלמידים.

בקרן ההסעות מסבירים כי למרות שרק הכיתות הנמוכות לומדות הרי שהאוטובוסים יוצאים כסדרם כשהם מלאים למחצה מכיוון שלא ניתן להפר את החוזה. "אין ספק שהשנה אנחנו ניצבים בפני אתגרים שלא הכרנו אותם מעולם", אומרים בקרן ההסעות. "המצב המיוחד עם הפסקת הלימודים והחזרתם רק בכיתות הנמוכות מחייב הערכות שונה ומאתגרת. זה מערך הסעות מאוד מהודק עד לרמת הפרט היחיד כדי לחסוך בהוצאות. כל שינוי קטן גורם לנו לחשב מסלול מחדש ולא כמליצה. ב"ה אנחנו רואים סיייעתא דשמיא גם בתקופה הזאת".

כאמור בבית הספר נערכים על מנת לצמצם ככל שניתן את פערי הלימוד שלא נלמדו בחודש החופשה הכפוי. בכיתות הנמוכות מדובר מיומנויות קריאה שלא נרכשו, וכן נושאים חשובים בפרשות השבוע.

כידוע פרשות השבוע מספר בראשית בהם מסופר על בריאת העולם דור המבול ואברהם אבינו ע"ה אבי האומה, הם יסודות חשובים ביותר בהקניית האמונה במיוחד אצל צערי הצאן. גם כאן נחלצו בקרן ההסעות לטובת בתי הספר והוציאו עלון שבועי מרתק בשם "צידה לדרך" הכתוב ביד אמן עם מסרים העולים מפרשת השבוע בלשון השווה לכל נפש. בעלון הובאו רעיונות מוסריים במטרה להחדיר את האמונה בילדים הרכים וכן דברי חיזוק בעקבות המצב. כמו כן כל שבוע יוחדה יריעה שלימה עבור אחד מצדיקי הדורות שהלך לעולמו באותו השבוע, תוך סיפור כיצד ניתן ללמוד מדרכיו וממעשיו הטובים. העולן הופץ בעשרות אלפי עותקים אצל הורי הילדים וזכה לתגובות חמות.

הורי הילדים הביעו את תודתם על המסירות של "קרן ההסעות" גם בימים שבהם לא מתקיימים לימודים. "הוכחתם שאתם לא רק ארגון שדואג להסעות" כתב אחד ההורים בתגובתו. "אתם ארגון קודש שדואג ממש ליהדות של הילדים היקרים הללו, ארגון שחשוב לו את שמירת הקשר ליהדות והראיה שגם בזמן שאין הסעות נחלצתם בפעילות מבורכת זו עבור הילדים".

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

גדולי הדור בקריאה נרגשת

מרן רבי גרשון אדלשטיין שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

רבי שמעון גלאי שליט"א

רבי יצחק זילברשטיין שליט"א

רבי יצחק זילברשטיין שליט"א

מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל

הרבנית קולדצקי

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!