חוזרים ללימודים: פעילי קרן ההסעות נערכים להגברת הפעילות - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

חוזרים ללימודים: פעילי קרן ההסעות נערכים להגברת הפעילות

חוזרים ללימודים: פעילי קרן ההסעות נערכים להגברת הפעילות

חוזרים ללימודים: פעילי קרן ההסעות נערכים להגברת הפעילות

הרב יהושע פרבר: אצל תלמידי הקירוב אנחנו מוצאים את מה שאומר המסילת ישרים "הנפש לא תמלא", הנפש הרוחנית רוצה את המזון הרוחני * פעילות מתמשכת בקרב תלמידי הכיתות כיתות הגבוהות לקראת המעבר לישיבות הקדושות

 

עם חידוש הלימודים בבתי הספר של החינוך העצמאי והחזרה לשגרת לימודים פעילה בכיתות ה'-ו' נוסף לכיתות הנמוכות יותר שכבר פעילות, מגבירים גם בקרן ההסעות את הפעילות עם ילדי הקרן ובפרט אילו הנמצאים בכיתות הגבוהות לקראת המעבר לישיבות הקדושות.

בקרן ההסעות נערכים להשיב את קווי ההסעות לסדרן, בהתראה קצרה מאוד. בגלל המצב המיוחד היה צורך לאשר מחדש את כלל המסלולים ובקרן פעלו במהירות מול הגורמים האחראיים עד להשגת האישורים. בקרן ההסעות מציינים כי נדרשת התאמה מחדש של גודל הרכב בכל קו ושינוי מסלולים במטרה לאפשר הגעה מסודרת ומהירה של כלל התלמידים אל בתי הספר בכל רחבי הארץ.

הרב יהושע פרבר מפקח איזור המרכז בחינוך העצמאי מציין בשיחה עם כתבנו כי "הדבר הבולט ביותר בתקופה הזאת הוא חוסר הוודאות. אנחנו נמצאים בהמתנה להחלטת הממשלה שתאשר את חזרת הילדים בכיתות ה' ו' ללימודים. למרות זאת המנהלים בחינוך העצמאי לא הרימו ידים, וגם בתקופה המאתגרת הזאת, בולטים באופן מיוחד ביצירתיות, ומושכים את הקרונות קדימה.

"בשבוע שעבר הייתי אצל מנהל בית הספר של החינוה"ע בחולון הרב אליהו פולק. נדהמתי לראות שהוא בנה אוהל ענק בחצר בית הספר עבור כיתות ח'. האוהל פתוח במחציתו ושם ושבים התלמידים ולומדים. זו עשייה יצירתית שכרוכה בלוגיסטיקה, השקעת כסף ושמירה כדי שתלמידים הכיתות הנמוכות לא יתקרבו לשם. למרות זאת הרב פולק לא נרתע ויזם פתרון יצירתי. זו נקודה נפלאה שהמנהלים מגלים מוטיבציה חינוכית שדוחפת אותם לפעילות זו"

"עוד נקודה שאנחנו רואים בפרט אצל ילדי הקירוב שהאמירה של כתינוק הבורח מבית ספרו אינה קיימת יותר. התלמידים, בעיקר בכיתות הגבוהות, משתוקקים לחזור לבית הספר, למסגרת, להטען בטעינה רוחנית, לאידישקייט. גם תלמיד, נער צעיר יודע להעריך כשיש מסגרת, ה"עבדא בהפקרא ניחא ליה" יש לזה גבול, והם מייחלים לחזור למסגרת לימודית".

הרב פרבר מוסיף כי "אצל תלמידי הקירוב אנחנו מוצאים את מה שאומר המסילת ישרים "הנפש לא תמלא", הנפש הרוחנית רוצה את המזון הרוחני. את זה התלמידים מקבלים רק בבית הספר לכן הם כ"כ מייחלים לחזור ללימודים. הריחוק מבית הספר גרם אצלם לצימאון רוחני כמו אדם שנמצא בים ושותה מים מלוחים שרק המגבירים את הצמא. לכן הגיעו אלינו פניות מהתלמידים עצמם שפנו למורים, למנהלים, דרך ההורים, אנא חדשו את מסגרת הלימודים".

הרב יחיאל מונדרוביץ, מפקח ארצי בחינוה"ע מצביע אף הוא על אותה השתוקקות אצל ילדי הקירוב ומספר כי שביוזמת פעילי קרן ההסעות נוצרו ימי לימוד בשטחים פתוחים בבתים של התלמידים. "שמחנו מאוד לראות שהורים בעצמם הבינו עד כמה החזרה ללימודים חשובה ותרמו את ביתם. כך הועברה הודשעה בקשר הכיתתי כי מחר יתקיימו לימודים בביתו של נועם. ההורים הכינו תקרובת וגם הילדים הופיעו כולם. זה היה מחייב כי מישהו מתוכם הוא זה שהזמין אותם.

השנה בעקבות נגיף הקורונה ששינה את סדרי הלימודים המבחנים לישיבות החלו מוקדם מהרגיל. פעילי הקרן עושים ימים כלילות אצל תלמידי כיתות ח' בבתי הספר של הקירוב הפזורים ברחבי הארץ המטרה לגרום לכמה שיותר נערים בוגרי הת"תים של החינוך העצמאי להמשיך בישיבות קדושות עם סיום הלימודים כאשר זו הערובה שהנער יגדל כבן תורה.

פעילי קרן ההסעות מנסים לגשר על החסרון של חודשיים ללא לימודים בקרב הנערים בעיקר ביצירת הקשר האישי ושכנוע ללכת נגד הזרם ולבחור חיים של תורה. "יש אצלי ילד שאומר לי: הרב אני רוצה ללכת לישיבה אבל אף אחד במשפחה שלי לא הולך לישיבה", אומר אחד הפעילים המרכזיים בטיפול ההמשך ע"י קרן ההסעות, "זו עבודה של שכנוע ופגישות עם ההורים עד שאנחנו רואים ב"ה את הפירות כשהילד נקלט בישיבה, וגם אח"כ צריך את הליווי הצמוד של פעילי הקרן כדי שלא יפול ח"ו. אנחנו רואים סייעתא דשמיא בפעילות שלנו לעשות עוד ועוד נפשות שיגדלו כבני תורה לכל דבר".

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

גדולי הדור בקריאה נרגשת

מרן רבי גרשון אדלשטיין שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

רבי שמעון גלאי שליט"א

רבי יצחק זילברשטיין שליט"א

רבי יצחק זילברשטיין שליט"א

מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל

הרבנית קולדצקי

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!