עשרות מילדי מקרן ההסעות חגגו בר מצווה בבית הספר "יחד" בת"א - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

עשרות מילדי מקרן ההסעות חגגו בר מצווה בבית הספר "יחד" בת"א

עשרות מילדי מקרן ההסעות חגגו בר מצווה בבית הספר "יחד" בת"א

עשרות מילדי מקרן ההסעות חגגו בר מצווה בבית הספר "יחד" בת"א

מנהל בית הספר הרב אשר ברדה: זה היה כמו מעמד הר סיני התלמידים קבלו עליהם עול מלכות שמיים בהתרגשות רבה

מעמד מרגש התקיים אתמול בבית הספר "יחד" בת"א כאשר כעשרים וחמישה תלמידי כיתה ז' המגיעים אל בית הספר ע"י קרן ההסעות, חגגו יחד את טקס בר המצווה שלהם באירוע רב רושם שנחרט עמוק בלב התלמידים הצעירים.

כידוע עקב הקורונה נבצר מרבים לחוג את כניסת הנער הצעיר לנועם עול המצוות כיאות. אצל רבים מנערי הקירוב כלל לא חגגו את שמחת בר המצווה בשל הקפדה על התקנות, ומשכך נטלה הנהלת בית הספר "יחד", הידועה ביחסה החם והמקרב לתלמידים, את המשימה על כתפיה. מחנך הכיתה הרב מלול והרב אורי בביוף והרב אוריה שי עמלו רבות על קיום האירוע בניצוחו של מנהל בית הספר הרב אשר ברדה.

מנהל בית הספר הרב אשר ברדה מספר כי ההכנות לאירוע נמשכו קרוב לשלושה חודשים כדי ליצור אירוע עוצמתי שיבטא כיאות את קבלת עול מלכות שמים וכניסה לנועם עול המצוות. האירוע החל בתפילת שחרית משותפת לכל הנערים כאשר כל אחד מהם מקבל תפילין וטלית עם נרתיק נאה, וסידור ששמו מוטבע עליו, מתנת ארגון "שמחה לחיים" לעולי צרפת. כמו כן דאגו לכל התלמידים לחולצות לבנות ובוהקות כיאה וכראוי לחתני בר מצווה. לצורך המעמד הוקם בחצר בית הספר אוהל גדול בעלות של 9,000 שקלים על מנת ליצור את האווירה המכובדת כיאות לנערים שנכנסים בנועם עול המצוות

"התפילה המרוממת הייתה מלווה בכלי נגינה ושופרות בנעימה ובחרדת קודש", אומר המנהל הרב ברדה. "שמנו טלית גדולה על התלמידים ויחד קבלנו עול מלכות שמים בקריאת שמע ישראל וה' הוא האלוקים. התלמידים קראו את הפסוקים בקול גדול ונרגש, האווירה הייתה כמו במעמד הר סיני. אני אישית התרגשתי מאוד ואני לא חושב שנשארה שם עין אחת יבישה. זה היה מחזה מרטיט איך נערים כאלה שברובם מגיעים ממשפחות מסורתיות מתרגשים כ"כ מהטלית והתפילין ומבטיחים לעצמם שזה לא יהיה מעמד חד פעמי אלא הם ימשיכו להניח תפילין כל יום. כל ילד בירך את החבר שלו שימשיך להניח תפילין".

לאחר התפילה המרוממת התיישבו התלמידים לסעודת מצווה מרוממת עם סיום מסכת כשאת המעמד מכבדים בנוכחותם סגן ראש עיריית ת"א, הרב נפתלי לוברט, שהטריח את עצמו למרות מצבו הבריאותי המורכב, ומפקח החינוך העצמאי הרב יחיאל מונדרוביץ.

הרב לוברט נשא משא נרגש בו אמר לנערים כי תפילין הינם אות בין עם ישראל לקב"ה. "כל יום שאתם מניחים תפילין אתם בעצם מצהירים אמונים לקב"ה. זה הזכות שלכם והנחת רוח שאתם עושים לקב"ה", הטעים הרב לוברט לתלמידים הנרגשים.

הרב יחיאל מונדרוביץ עמד בדבריו על הקשר של התפילין שהוא כעין GPS מכשיר ניווט לווני שמקשר אותנו עם הקב"ה כל העת ורק ע"י קיום התורה והמצוות אפשר להיות בעולם הזה ולעבור אותו בשלום. הרב מונדרוביץ שיבח את המנהל הרב אשר ברדה שדאג במסירות להפקת האירועוקרא עליו בר"ת אבא של רבים שבעז"ה יהיה גם אבא של רבנים..

באירוע השתפו גם מפקחת החינוך העצמאי הגב' מליק והמורה הגב' ולדמן שטיפחו את הילדים לאורך שנות הילדות וכעת באו לרוות נחת יהודית אמיתית בראותם את פרי השקעתן לאורך השנים נכנסים לנועם עול המצוות

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

גדולי הדור בקריאה נרגשת

מרן רבי גרשון אדלשטיין שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

רבי שמעון גלאי שליט"א

רבי יצחק זילברשטיין שליט"א

רבי יצחק זילברשטיין שליט"א

מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל

הרבנית קולדצקי

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!