פעילי קרן ההסעות: דווקא בסגר האחריות שלנו גדולה יותר - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

פעילי קרן ההסעות: דווקא בסגר האחריות שלנו גדולה יותר

פעילי קרן ההסעות: דווקא בסגר האחריות שלנו גדולה יותר

פעילי קרן ההסעות: דווקא בסגר האחריות שלנו גדולה יותר

"אלו לא ילדים שנמצאים בסביבה רוחנית הולמת ויש חשש גדול שהעבודה הרבה שמושקעת בהן יכולה ח"ו לרדת לטמיון", אומרים בקרן ההסעות שממשיכים בפעילות על ילדי הקרן ואף השיקו עלון מיוחד עבור הילדים שגם מצמיח פירות ועושה נפשות

הסגר השלישי שמשבית את מערכת החינוך כולה גורם לתחושת שליחות ואחריות גדולה אצל ראשי קרן ההסעות. ההסעות מושבתות בימים אלו אולם מערך הפעילות העצום שכולל פעילי שטח ורכזים הפרוסים לאורכה ולרחבה של הארץ ממשיך לעבוד וביתר שאת.

"ילדי קרן ההסעות זקוקים לחממה הרוחנית של בית הספר", אומרים בקרן ההסעות, "אלו לא ילדים שנמצאים בסביבה רוחנית הולמת ויש חשש גדול שהעבודה הרבה שמושקעת בהן יכולה ח"ו לרדת לטמיון. אנחנו משקיעים הרבה מאוד בקשר האישי על מנת לתת לילדים את ההרגשה שהם בבית הספר ואינם מתנתקים מחווית הלמידה והחממה הרוחנית שיש להם בבית הספר. דווקא בימים אלו שההסעות אינם פועלות כסדרן אנחנו מרגישים את האחריות שלנו על הילדים הללו לחבר אותם אל האידישקייט".

כחלק מהדאגה לרמתם הרוחנית של ילדי קרן ההסעות פעילי הקרן, והמחנכים יוצרים קשר אישי עם הילדים במיוחד בכיתות הגבוהות על מנת להמשיך את הרציפות הלימודית. פעמים הדברים באים כמבצע לימודי נושא פרסים, פעמים שמחנך הכיתה יוצר שיחה במרחב הקולי.

פעילי הקרן לוקחים את הילדים לפעילויות תורניות חוויתיות הכל תחת מגבלות משרד הבריאות. בימים שהדבר התאפשר התכנסו הילדים בבתי כניסיות סמוכים ושמעו שיעורים, בימים אחרים נעשו שיעורים מצומצמים תחת כיפת השמים. הכל על מנת שהילדים ישארו תמיד באוירה של תורה.  

"ההשקעה בנערים הלוו חייבת להית אינטנסיבית וללא הפסקה", מסביר פעיל בקרן. "דברי תורה קשים לקנותם ככלי זהב ונוחים לאבדן ככלי זכוכית.. די לי בשבוע אחד של ניתוק והילד מאבד המון. המשימה שלנו היא לחבר אותו כל הזמן אל התכנים הלימודיים בגמ' והמשנה. צריך לזכור שמדובר בילדים שלא רואים את הדוגמה האישית מההורים וחלקם נמצאים בישובים שבתי הכנסת פתוחים רק בשבת או שבגלל הקורונה הם סגורים לגמרי. ללא החיבור שלנו הילדים הללו מתנתקים לגמרי מהאידישקייט"

בקרן ההסעות הגדילו לעשות והוציאו לטובת בתי הספר והוציאו עלון שבועי מרתק בשם "צידה לדרך" הכתוב ביד אמן עם מסרים העולים מפרשת השבוע בלשון השווה לכל נפש. בעלון הובאו רעיונות מוסריים במטרה להחדיר את האמונה בילדים הרכים וכן דברי חיזוק בעקבות המצב. כמו כן כל שבוע מיוחדת יריעה שלימה עבור אחד מצדיקי הדורות שהלך לעולמו באותו השבוע, תוך סיפור כיצד ניתן ללמוד מדרכיו וממעשיו הטובים. העלון הופץ בעשרות אלפי עותקים בעיצוב מרהיב אצל הורי הילדים וזכה לתגובות חמות.

כך לדוגמה מספר הרב יחיאל מונדרוביץ מפקח ארצי של החינוך העצמאי כיצד התקשרה אם לילד הלומד באחד ממוסדות הקירוב הארץ וסיפרה לו כיצד היא עצמה מפיצה את העלון במקום עבודתה במשרד ממשלתי גדול. "אני כל כל נהנית מהעלון שכתוב בצורה כ"כ יפה עם סיפורים ומאמרים מחזקים שאני רוצה שגם חברי לעבודה יהנו מזה ג"כ". מדובר כאמור במשרד ממשלתי בו מרבית העובדים הם חילוניים ומסורתיים וכולם נהנים ללמוד ולהחכים מסיפורי הפרשה מוסר השכל ודברי חינוך. לדבריה כבר השנה הביא העלון הזה להתעניינות מצד הורים מסורתיים על בתי הספר של הקירוב, ובזכות העלון נרשמו עוד ועוד ילדים לבתי הספר התורניים.

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

גדולי הדור בקריאה נרגשת

מרן רבי גרשון אדלשטיין שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

רבי שמעון גלאי שליט"א

רבי יצחק זילברשטיין שליט"א

רבי יצחק זילברשטיין שליט"א

מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל

הרבנית קולדצקי

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!