בקרן ההסעות נערכים לחזרה לשגרת הלימודים הברוכה - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

בקרן ההסעות נערכים לחזרה לשגרת הלימודים הברוכה

בקרן ההסעות נערכים לחזרה לשגרת הלימודים הברוכה

בקרן ההסעות נערכים לחזרה לשגרת הלימודים הברוכה

האוטובוסים והטנדרים שבו לשגרה מלאה תוך הקפדה על הוראות משרד הבריאות* פעילי הקרן מתגברים את לימודי הקודש בכיתות הגבוהות במטרה לצמצם את הפערים הלימודים לקראת המעבר לישיבות הקדושות * ראשי הקרן: "למרות האתגרים רואים תוצאות טובות בשטח"

 

הלימודים בבית הספר של הקירוב של החינוה"ע שבו למסלולם, התלמידים חוזרים לבתי הספר שנמצאים במאמץ מרתוני להספיק וללמד את עיקרי ההלכות של חג הפסח ומהותו של חג החירות והאמונה, כדי להחדיר לעוד עשרות אלפי משפחות ברחבי הארץ את אור התורה.

גם בקרן ההסעות חוזרים בה לפעילות מלאה. האוטובוסים והטנדרים של קרן ההסעות שבו לנוע יחד עם מגבלות הקורונה. בחלק גדול מהקווים היה צורך להוסיף רכבי הסעה בשל התקנות המתירות מספר מצומצם של תלמידים בכל רכב הסעה. מדובר בעלות כספית נוספת המושתת על קרן ההסעות בשל מגבלות הקורונה.

במקביל פעילי הקרן ברחבי הארץ מתגברים את ביקורי הבית אצל המשפחות השונות. הן בפעילות של רישום עתידי לבתי הספר, הן בפעילות עם תלמידי הכיתות הגבוהות במטרה לצמצם את הפערים הלימודיים לקראת המעבר לישיבות. כאן הפעילות היא גם מול התלמידים עצמם וגם מול ההורים שלעיתים מבכרים לימודים בתיכונים על פני ישיבות ונעשה מאמץ אישי ופרטני מולם על מנת להשיג את הסכמתם לשלוח את הילד אל הישיבה.

במקביל פעילי הקרן שנמצאים בקשר רציף על בני הישיבות בוגרי בתי הספר של הקירוב בעיצה ותושיה וחיזוק של התלמידים בני הישיבות. אצל חלק מהתלמידים נוצר צורך להגביר את הקשר בעקבות האתגרים המיוחדים של תקופת הקורונה ופעילי הקרן עושים ימים כלילות בעיצה והכוונה לנערים שנמצאים בישיבות הקדושות.

הרב נועם שטרן מנהל ת"ת יסודי התורה בת"א: חזרנו ב"ה לשגרה ברוכה של לימודים. ההסעות של קרן ההסעות שבו לפעילות מליאה ואנחנו משתדלים בזמן שעוד נותר לנו עד לחופשת הפסח לתת את המירב ולהשלים את הפערים הלימודיים. בית הספר שלנו הוא בית ספר מאוד קהילתי ומשפחתי, יש לנו היכרות אישית עם ההורים של כלל התלמידים. בית הספר משלב משפחות של קירוב עם משפחות חרדיות לכל דבר מה שמעצים עוד יותר את פעילות הקירוב וגורם לכך שהתלמידים שלנו ממשיכים ברובם הגדול לישיבות קדושות ובונים בתים של תורה.

צפון ת"א מה שהיה פעם מקום חילוני לחלוטין - מתחזק מאוד. אני ממש רואה את זה כמקום שנולד מחדש. יש הרבה מאוד משפחות עם ילדים שמחפשות את היהדות, את האידישקייט ומאסו בחינוך החילוני. משפחות רבות מחפשות את הערך המוסף ש חינוך התורני הערכי ומוצאים אותו ב"ה אצלנו.

אנחנו עושים את כל מה שאפשר על מנת לתת לתלמידים את המענה החינוכי אנחנו מקפידים על כל ההנחיות הבריאותיות הקפסולות הצהרות הבריאות ומצד שני משתדלים שזה לא יפגע ברצף הלימודי. כעת שבית הספר נפתח הבאנו עבור התלמידים פעילות מיוחדת של אפיית מצות כדי להמחיש לילדים את כל ההידורים שיש ואת התהליך כולו. בגלל הקורונה אנחנו עושים את הפעילות הזאת בקבוצות קטנות מה שמייקר את הפעילות אבל זה חלק מהמצב שלנו בתקופה הזאת.

אנחנו משתדלים להשלים את כל הפערים שיש הלמידה. אברכים מקרן ההסעות נמצאים אתנו בכיתות הגבוהות ז' וח' על מנת לתת את תגבור במקצועות הקודש ובעיקר בגמ'.

הגב' הומינר מבית הספר שובו בעיר לוד שמרבית תלמידיו מגיעים בהסעות של "קרן ההסעות" מספרת על ההתמודדות בתקופה הנוכחית "בית הספר שלנו נמצאה בלוד שהיא עיר כתומה- אדומה ומצד שני משרת גם את תלמידי העיר רמלה הסמוכה שהיא עיר צהובה, והם יכולים ללמוד כרגיל. בית הספר מתנהל כולו במרחב הפתוח. 14 כיתות לומדות בשטח פתוח שהנמצא במגרש הסמוך לבית הספר. במגרש הגדול נבנו מחיצות מבד יוטה על מנת ליצור את החציצה בין הכיתות, וכל בית הספר נמצא בשטח או בגינות סמוכות.

הלימודים הם בעיקר על חד הפסח הקרב אנחנו מדברים יותר עם סיפורים ודברים שניתן להעביר ללא ספרים ומחברות . הלימוד בחוץ אינו בתנאים מיטביים ויש הפרעות וגם שומעים מכיתה לכיתה. המורים והצוות עושים הכל מעל ומעבר כדי להצליח. וב"ה יש אווירה של למידה. גם התלמידים מבינים שהם הגיעו לבית הספר כדי ללמוד וצריכים להיות מרוכזים ולהתגבר על ההפרעות השונות.

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

גדולי הדור בקריאה נרגשת

מרן רבי גרשון אדלשטיין שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

רבי שמעון גלאי שליט"א

רבי יצחק זילברשטיין שליט"א

רבי יצחק זילברשטיין שליט"א

מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל

הרבנית קולדצקי

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!