והגדת לבנך: אלפי ילדי "קרן ההסעות" ערכו 'סדרי פסח' ואפיית מצות בבתי הספר התורניים - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

והגדת לבנך: אלפי ילדי "קרן ההסעות" ערכו 'סדרי פסח' ואפיית מצות בבתי הספר התורניים

והגדת לבנך: אלפי ילדי "קרן ההסעות" ערכו 'סדרי פסח' ואפיית מצות בבתי הספר התורניים

והגדת לבנך: 6אלפי ילדי "קרן ההסעות" ערכו 'סדרי פסח' ואפיית מצות בבתי הספר התורניים

את פתח לו: מחזות מרגשים נרשמו השבוע בבתי הספר התורניים של החינוך העצמאי, כאשר אלפי ילדי "קרן ההסעות" ערכו סדרי פסח מיוחדים בבתי הספר, הכוללים את כל מצוות הלילה. על שולחנות ערוכים דימו צוות המורים בפני התלמידים את שולחן ליל הסדר ובו הקערה, המצות, המרור ועוד, והסבירו לילדים את מצוות החג וטעמה של כל מצווה.

מדובר באלפי ילדי הקירוב של "קרן ההסעות" שחלקם הגדול מגיע מבתים שעדיין לא שומרים תורה ומצוות ויתכן שלא יזכו לראות ליל סדר כהלכתו. ילדים אלו, שזכו לחינוך תורני בזכות ההסעה המביאה אותם בכל בוקר מעשרות ישובים מרוחקים אל בית הספר התורני, כמהים לחיות חיים של תורה ומצוות ומתמודדים עם אתגרים לא פשוטים בבית.

מרגש היה לראות את ילדי החמד יושבים כל אחד לפני קערת ליל סדר משלו וכולם שרים "מה נשתנה" בצוותא ושירים נוספים מההגדה של פסח. ניכר היה על פני הילדים את תשוקתם לקיים את חג הפסח כהלכתו, כפי שלמדו בבית הספר התורני.

בבתי ספר רבים הפכה חצר בית הספר למעין "מאפיית מצות" מדומה, כאשר התלמידים הולבשו בסינרים ובכובעים לבנים, בידיהם בצק ומערוך כשבחצר תוך שמירה על מרחק הוצב ה'תנור' לאפיית המצות.

"החוויה הזאת של אפיית מצות נחרטת בלב הילד לאורך שנים", מספר אחד המנהלים, "החיבור שפעילות מסוג זה יוצרת אצל נפש של הילד היא עצומה. הילדים כולם מבינים שחג הפסח הוא דבר נשגב מאוד והם מעבירים את התחושות הללו גם אל המשפחות. מידי שנה אני מקבל פניות של משפחות למתן עיצה הלכתית להכשרת הבית והמטבח בעקבות הרצון של ההורים להכשיר את הבית בגלל מה שהילד למד בבית הספר. אין ספק כי החיבור של הילדים למצוות הפסח מביא עוד ועוד בתים בישראל לחוג את חג הפסח כהלכתו"

ראשי "קרן ההסעות" אמרו, כי פעילות זו של סדר פסח ושאר פעילויות תורניות הנעשות בבתי הספר התורניים, מחוללות מהפכה רוחנית גם בתוך הבית, כאשר יותר ויותר הורים מושפעים מהערכים היהודיים שילדיהם מביאים הביתה ומשנים את אורח חייהם.

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

גדולי הדור בקריאה נרגשת

מרן רבי גרשון אדלשטיין שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

רבי שמעון גלאי שליט"א

רבי יצחק זילברשטיין שליט"א

רבי יצחק זילברשטיין שליט"א

מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל

הרבנית קולדצקי

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!