מאות תלמידי כיתות ח' של "קרן ההסעות" השתתפו בסדר 'ריתחא דאוריתא' עם תלמידי הישיבות - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

מאות תלמידי כיתות ח' של "קרן ההסעות" השתתפו בסדר 'ריתחא דאוריתא' עם תלמידי הישיבות

מאות תלמידי כיתות ח' של "קרן ההסעות" השתתפו בסדר 'ריתחא דאוריתא' עם תלמידי הישיבות

מאות תלמידי כיתות ח' של "קרן ההסעות" השתתפו בסדר 'ריתחא דאוריתא' עם תלמידי הישיבות

מאות תלמידי הקירוב מכל רחבי הארץ שזכו לחינוך יהודי טהור בזכות "קרן ההסעות", הגיעו ליום התעלות בסדר לימוד מרגש עם תלמידי הישיבה כהכנה ללימודם בישיבות קדושות*

למעלה משלוש מאות תלמידי "קרן ההסעות" מכיתות ח' מבתי ספר של החינוך העצמאי, המגיעים באמצעות "קרן ההסעות", הגיעו בשבוע שעבר ליום לימוד מיוחד בישיבות הגדולות ברחבי הארץ. לאור הגידול המבורך והעצום בתלמידי כיתות ח' הממשיכים בסיעתא דשמיא לישיבות הקדושות פוצל המעמד המרגש בין ישיבת "גרודנא באר יעקב" לתלמידים מאיזור הדרום, וישיבת "אור ישראל" בפ"ת לתלמידים באיזור המרכז.

על היום המיוחד הזה שקדו מנהלי פרויקט 'טיפול המשך' של "קרן ההסעות" הדואגים שהתלמידים המגיעים לחינוך תורני בבית הספר של הקירוב שע"י החינוך העצמאי ימשיך הלאה גם לישיבות קדושות. הפעילים והרכזים שברחבי הארץ בראשות מנהל הפרויקט הרב יעקב מויאל, פועלים ללא ליאות, בהכוונה צמודה עם תלמידי כיתות ח' והוריהם להתאים להם מסגרת ישיבתית מתאימה, כדי שהעמל הרב שהושקע בתלמידים אלו יניב פירות.

מעל למאה וחמישים תלמידים הגיעו ללימוד אישי עם בחורי הקיבוץ בישיבת "גרודנא באר יעקב". הנערים הביטו בהשתאות ובהתרגשות בהיכל בית המדרש הגדול. העינים הצעירות התרחבו בניסיון לקלוט עוד מקדושת היכל הלימוד, מהוויות אביי ורבא. מנהל בית הספר מספר שההתרגשות של התלמידים, שרובם כלל לא ראו צורת ישיבה מימיהם, הייתה כבר מחוץ להיכל הישיבה כאשר הם שמעו את קול הלימוד נישא ברמה "חלק שאלו מה זה הרעש הזה? איך אפשר ללמוד בצורה כזאת? הסברתי להם שכאשר הם יכנסו פנימה ויישבו מול החברותא שלהם הם יראו שאפשר לשמוע וללמוד בצורה רגועה".

והנה הבחורים ניגשים אליהם, ובטבעיות הם תופסים את מקומם בהיכל הישיבה ללימוד בחברותא. זהו סדר לימוד אישי שנמשך שעה שלימה בו לומדים התלמידים כבחורי ישיבה לכל דבר מול הסטנדר בהיכל הישיבה.

לאחר מכן נכנסו תלמידי קרן ההסעות לשיחה מפי משגיח הישיבה הרה"ג רבי נחמיה פרידלנדר שליט"א. בשיחה סיפר המשגיח כי שפעם הורה מרן החזון איש ליהודי אחד לטפס על העץ וממנו לקפוץ לחלון, הלה ניסה ונפל ורק לאחר כמה ניסיונות הצליח לקפוץ מהעץ לחלון. אמר לו החזון איש: "ככה זה גם בחיים, נופלים פעם פעמים ובסוף מצליחים". המשגיח הסביר לנערים הנרגשים כי הלימוד בישיבה נראה בהתחלה קשה מאוד. קשה להתרגל למסגרת של לימוד כ"כ הרבה שעות אולם כמו במשל של החזו"א אם ממשיכים ולא מרפים ולא נרתעים מהכשלונות זוכים להכנס לנועם מתיקות התורה . המשגיח שליט"א בירך בחמימות את כל התלמידים בהצלחה גדולה הלימוד.

הרב משה רוזנטל מספר כי שלושה בחורים שהתלבטו האם ללכת לישיבה קדושה החליטו בפועל לאחר הביקור המרגש והלימוד בפועל כי הם ימשיכו בישיבה קדושה. "הלימוד הזה נותן את הדחיפה האחרונה בהחלטה הכ"כ קובעת האם ללכת לישיבה קדושה. החשיפה ללימוד התורה בטהרתה בתוך אולם הישיבה היא עוצמתית ביותר"

"היה תלמיד אחד שלא רצה להכנס. ורק אחרי ששדלנו אותו הוא נכנס ללמוד. כששאלתי אותו אח"כ מדוע הוא לא נכנס הוא השיב לי: 'הרגשתי שאני לא ראוי ללמוד עם בחור ישיבה'... מדובר בתלמיד שקט וצנוע כך שנכרים דברי אמת. כמובן שאחרי החוויה של הלימוד המשותף עיניו זרחו".

אחד מהרבנים שהשתתפו בסדר ההכנה סיפר, כי "הילדים לא רצו להפסיק את הלימוד בצוותא, הם כל כך התרגשו להיות בפעם הראשונה בהיכל בית המדרש של הישיבה וביקשו מאיתנו לאפשר להם ללמוד עוד ועוד".

גם בישיבת אור ישראל בפ"ת שם הגיעו עוד כמאה וחמישים תלמידי קרן ההסעות נראו מחזות מרגשים של נערים שעיניהם נפתחות לרווחה מול בית המדרש שוקק החיים ומאות תלמידי הישיבה הרכונים על ספריהם. התלמידים נכנסו בחרדת קודש והנה הם ישובים מול בחור וצוללים לים התלמוד, טועמים את חווית הישיבה והשקידה בלימוד, כהכנה ללימודיהם בישיבות הקדושות אי"ה בשנה הבאה. אחד מתלמידי הישיבה סיפר כי הלימוד הזה עם הילדים הטהורים הללו שצמאים כ"כ לתורה מכניס אותו לאווירה אחרת לגמרי.

לאחר מכן נשאו דברים בפני התלמידים המשגיח הגה"צ רבי חזקיה מישקובסקי שליט"א מרבני קרן ההסעות והמפקח הרב יחיאל מונדרוביץ שליט"א שדיבר על דברי יהושע וכלב שאמרו "עלה נעלה" לעומת המרגלים שריפו את ידיהם של ישראל ואמרו "לא נוכל". "הרב פעמים היצה"ר אומר לנו לא נוכל ואנחנו צריכים להתגבר מולו ולומר עלה נעלה אפילו מאה פעמים ננסה ובסוף נצליח. כל אחד מכם יודע כי הוא לא לבד בניסיונות אלא יש לידו את פעילי הקרן שמלווים אתכם גם בישיבות הקדושות ואת הצוות. עלה נעלה כי יכול נוכל לה" סיים המפקח שליט"א את דבריו

"כשעמדנו מהצד, והבטנו על עשרות ילדי הקירוב הלומדים בשקידה, לא יכולנו שלא להזיל דמעות התרגשות. לראות ילדים שעד לפני כמה שנים היו רחוקים מעולמה של תורה, לא ידעו מה היא משנה וגמרא, והנה כעת המשפחה כולה התחזקה והם כבר תלמידי חכמים צעירים הלומדים בהתמדה ואף מבקשים רשות להמשיך ולשקוד באוהלה של תורה, זה גורם לנו חיזוק להמשיך במשימתנו החשובה", סיפר אחד ממנהלי בתי הספר.

מנהלים אחרים סיפרו, כי סדר הלימוד של ילדי קרן ההסעות עם בני הישיבה הוא פסגה רוחנית מרוממת הנותנת כח ומרץ לכל השנה. "מדובר במעמד רוחני שקשה לתאר. תלמידים אלו, שאנו משקיעים בהם כל השנה בתורה ומידות, מגיעים לשיא פריחתם בלימוד הזה עם הבוגרים. הם מרגישים שכל המטען הרוחני שאגרו כל השנה מתפרץ ויוצא בלימוד זה והם משתוקקים להיכנס לעולמה של הישיבה".

הנהלת קרן ההסעות הודתה ראשי ולרבני ישיבת "גרודנא באר יעקב" ולראשי ורבני ישיבת "אור ישראל" , וכמובן לתלמידי הישיבות הקדושות שתרמו מזמנם כדי לקבל באהבה את תלמידי הקרן ושכרם רב מן השמים

הרשמה לניוזלטר

בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם בהתרגשות ובתפילה מתחיל ילדכם

גדולי הדור בקריאה נרגשת

מרן רבי גרשון אדלשטיין שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

רבי שמעון גלאי שליט"א

רבי יצחק זילברשטיין שליט"א

רבי יצחק זילברשטיין שליט"א

מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל

הרבנית קולדצקי

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!