בזכות קרן ההסעות הילד שלנו ניצל - קרן ההסעות של החינוך העצמאי

קרן ההסעות

קרן הסעה וסיוע לתלמידי החינוך העצמאי

ע”ר 5-804-659-95  |   ת.ד. 257 בני ברק

משפחת: סופר

מקום מגורים: יפו

מקום לימודים: בית הספר יחד בת"א, כיום בישיבה קטנה במודיעין עילית

משפחת סופר מיפו היא עוד אחת מהמשפחות שילדיה זכו לחינוך תורני בזכות קרן ההסעות, והיא זו שפותחת טור שבועי חדש שבו הורים לילדים שעשו את המעבר מחינוופרך חילוני לחינוך תורני יספרו על הקשיים ועל הזכות הגדולה שהם

"הבית שלנו החל בתהליך של חזרה בתשובה לפני מספר שנים אולם הילדים המשיכו ללמוד בחינוך חילוני. בעקבות המלצה של איש חינוך שמכיר אותנו הגענו אל הרב אשר ברדה מנהל בית הספר יחד בתל אביב. הגענו אליו ממש ברגע האחרון, החופש הגדול כבר התחיל ולכולם היה ברור שהילד שלנו שאז היה בכיתה ז' ממשיך לכיתה ח' בבית הספר החילוני. למרות שחזרנו בתשובה היה לנו מאוד קשה להוציא את הילד מהחברים שלו ומהמסגרת שהוא רגיל אליה בפרט שמדובר בבית ספר שהוא ממש מתחת לבית".

"במפגש עם הרב ברדה מאוד התרשמנו מבית הספר אבל מייד שאלנו: "איך הוא מגיע לכאן כל יום?" אנחנו גרים ביפו ובית הספר נמצא בצפון תל אביב ליד בית החולים איכילוב. הרב ברדה הרגיע אותנו מייד. "יש הסעות מסודרות שיקחו ויחזירו אותו", הוא אמר. וכך היה רשמנו את הילד לבית הספר יחד וההסעות הגיעו מידי יום בחורף בגשם ובקיץ בשיא החום. ההסעות האלה של קרן ההסעות נתנו לנו את הרוגע לשלוח את הילד. לא היינו שולחים אותו כזה מרחק באוטובוסים מקצה העיר לקצה האחר, אבל כשיש הסעה אחראית זה נתן לנו את השקט הנפשי. ההסעה מחכה לו כשצריך. לא דאגנו לרגע - ידענו שהוא בידים טובות".

"ב"ה הילד התקדם מאוד והתאקלם נהדר. בשנה אחת (כיתה ח') הוא עשה קפיצת דרך משמעותית והמשיך ללמוד בישיבה. הרצון ללכת לישיבה הגיע מהילד עצמו כשאנחנו עוד קצת היו לנו חששות. הרגשנו כולנו שעשינו צעד גדול מאוד. הילד ב"ה נמצא במקום אחר שמחנך לערכים טובים לתורה. הצלנו את הנשמה של הילד שלנו. אם ח"ו הוא היה ממשיך בבית ספר חילוני איפה הוא היה היום".

"כל האווירה בבית נהיתה הרבה יותר טובה. אנחנו מרגישים שבזכות קרן ההסעות הילד שלנו ניצל והגיע לחינוך תורני כי בלי הסעה המעבר שלא היה קורה. כל ההליך של החזרה בתשובה שלנו התעצם כי גם הילד נמצא היום בישיבה. קשה להסביר מה זה עשה לבית ולמשפחה כולה.. ב"ה גם אחד מבני הדודים שלנו עבר לבית הספר יחד לאחר ההיכרות שלנו עם הצוות המקסים של בית הספר, הילד ג"כ פורח שם וכך הצלנו עוד נפש מישראל".


גדולי הדור בקריאה נרגשת

מרן רבי גרשון אדלשטיין שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

מרן רבי חיים קנייבסקי שליט"א

רבי שמעון גלאי שליט"א

רבי יצחק זילברשטיין שליט"א

רבי יצחק זילברשטיין שליט"א

מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרן יהודה לייב שטיינמן זצוק"ל

הרבנית קולדצקי

הקרן במספרים

למעלה מ

1000 הסעות ביום!

ישובים

215 ישובים

למעלה מ-

20,000 ילדים ביום!